Direktlänk till inlägg 19 oktober 2010
Vi vaknade tidigt men somnade om och jag drömde en hemsk mardröm så jag vaknade med att jag grät. Tack och lov så hämtade jag mig rätt snabbt och nu har vi ätit en rejäl frukost i form av två hårdbrödssmörgåsar med olika pålägg. Sen äter jag välling och min man gröt. När man äter rejäl frukost så klarar man sig fram till lunchen. Mr T skall börja på gym i dag med två av sina kompisar från projektet. Är man sjuk eller arbetssökande så får man gå där på "Hälsoborgen" till starkt reducerat pris. Man får också en personlig tränare som sätter ihop ett program som passar till just den personen.
Ute regnar det för fullt och jag får vänta med min promenad tills det lugnat ner sig lite. Det är mycket mildare i dag men solfritt.
Ha nu en jättefin dag...
Vilken grace och kroppskontroll. Det ligger mycket blod, svett och tårar bakom ett sånt gymnastikprogram.
På Torsdag kl 19.00 är det dragning i Pisans smycketävling så ni hinner fortfarande gå in och vara med i tävlingen. Klicka här så kommer ni in direkt där ni lägger en kommentar
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
|