Direktlänk till inlägg 20 september 2009
Trots att jag har ont i rygg och nacke så fick jag sån lust att gå på bio och se "Flickan som lekte med elden" som hade premiär 18/9. För mig är bio rena magin och hade jag råd så skulle jag gå mycket oftare. Förra filmen i Stieg Larssons triologin var så otroligt bra men ändå skrämmande och otäck så ibland fick man nästan blunda. Vilket skådespeleri och handling man baxnar nästan. Denna har också fått bra omdöme så det skall bli spännande att se den. Vi fick biljetter till 14.30 om vi går senare så får vi inte sitta bredvid varandra.
Jag är tvungen att ta vara på dom bra dagarna och då försöker jag ta igen en massa förlorad tid så det blir lite mycket ibland för mitt eget bästa. Känner en sprittande livslust i dag och då måste jag ta vara på den. Synd att kroppen inte hänger med längre. Popcorn är det enda biogodis som numera är tillåtet .
En sån här filmklappa går att köpa på Loudness Hembio för 225:- och det finns nu 10 st i lager den skulle jag vilja ha på kul. Även en liten biograf
.
Nu skall jag gå och behandla min nacke med värmevetekrage och sen Valdemarskragen kram på er alla goa därute.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | |||||||
|