
Desi Comments | Flowers, Rose | Source
En av mina bloggvänner har blivit en av M magasins favoritbloggar. Grattis till dig, det är du värd för du skriver så bra och tankeväckande. Gillar den till tusen, hon är en ny bloggvän som inte bor så långt ifrån mig på väg mot Jönköping. Hon är journalist och en duktig sån.
Klicka här för att komma in och läsa hennes blogg och njut av hennes sätt att skriva och uttrycka sig. Hon är som mig utbränd och jag känner igen mig i allt hon skriver men jag kan själv inte få fram det så bra som hon lyckas med.
Klicka här för att komma in på M magasin där hennes bild finns som nr 4 övre raden
#Magasin #Bloggvän
Malin wiper
8 maj 2014 10:30
Tack snälla du ;) det var snällt och gulligt sagt.
Vad roligt att du läser min blogg, det glädjer mig mycket och att du lämnade en kommentar.
Ha en toppendag
Varm vänlig hälsning från
Malin
Anna-Karin
8 maj 2014 11:35
Tack, Malin, för att du lyfter fram min blogg, så glad jag blir och så generöst av dig. :)
Ibland händer det märkliga ting när man är bloggare. Som till exempel att hamna i en sådan här lista. Man får njuta av det i stunden.
Jag är glad att jag hittat till din blogg. Vi som bloggar har alla våra personliga sätt att göra det på.
Det är så roligt att jag kan känna igen mig här i dina bilder ofta från Vätterbygden. Och att jag ofta får tips om nya platser att besöka.
Kanske ses vi en dag också IRL, vem vet. Ibland när jag är på ett fik så händer det att jag tänker tanken "Undrar om Malin är här?" och så kikar jag runt lite extra. ;) :)
En bra dag önskar jag dig!
Kram/Anna-Karin
http://wwwmaskroskvinnan.blogspot.com
Malin wiper
8 maj 2014 12:13
Jag får alltid gåshud när jag läser dina inlägg och även denna kommentar för mellan dina rader så märker man också att du är en sån fin person.
Jag är jätteglad för din skull och du är värd att uppmärksammas. Du har humor och jag fick ett gott skratt med detta att kanske se varandra på ett fik, jag har själv tänkt samma tanke när jag varit till Skafferiet och fikat ;)
Det skulle vara kul att ses nån gång och då kanske på Skafferiet eller nån annanstans.
Det är verkligen berikande att ha bloggvänner som har olika inriktningar så man får lite av varje till livs.
Tack för dina snälla ord goa du
Ha en skön dag själv och njut
kramar
Malin
Anna-Karin
8 maj 2014 17:21
Tack igen, Malin! :) Det är ju en härlig idé att vi skulle kunna ta en fika tillsammans på Skafferiet. Jag vill gärna det någon gång.
Kruxet när man som du och jag har besvär som gör att man aldrig vet vad man klarar av nästa dag, gör att det ibland blir svårt att få till en träff IRL hur gärna man än vill. Fast försöka kan man alltid.
Hör av dig till mig i FB när du känner att du har lust, ork och möjlighet att träffa mig på Skafferiet. Förhoppningsvis har jag också ork och möjlighet då. :)
En riktigt skön kväll önskar jag dig nu!
Kram/Anna-Karin
http://wwwmaskroskvinnan.blogspot.com
Malin wiper
8 maj 2014 17:57
Det är precis som du säger och jag får ständigt ställa in saker. I går orkade jag inte gå på meditationen. Vi kan väl bestämma i sista sekunden då det passar oss båda.
Vi har ju kontakt både på fb och bloggarna.
Jag vet själv inte från den ena dagen till den andra hur jag skall må så jag har börjat tala om det för folk så dom inte blir så besvikna.
Ha en skön kväll själv
kram
Malin
Annelie
9 maj 2014 17:59
Vilken härligt överraskning att komma på en sån topplista.
Grattis till dig maskroskvinnan.. :-D
Det skulle vara väldigt roligt att få reda på vilka "alla" är som läser ens blogg, jag ser ju att det är folk inne på min blogg, men det är ju ytterst få som kommenterar.
Du har också en härligt blogg Malin,, man sitter ofta här med snålvattnet rinnandes... ;-)
Sköt om dig gumman.. // Kramar om
http://minegen65.blogspot.com
Malin wiper
10 maj 2014 11:20
Det var verkligen kul. Vad snäll du är Annelie
Jag vet inte själv vilka som läser min blogg, bara dom som kommentera och mina bloggvänner. Fast på sista tiden så har jag fått reda på några till. Även några i USA alla vill inte kommentera och då behöver dom inte det
Tack för dina snälla ord goa snälla Annelie
Jag gillar ju att gå på Café så jag skulle vilja bli sponsrad att göra så och sen skriva ;)
Sköt om dig själv och tack för alla dina fina kommentarer
kramar