Öppen Ridå

Alla inlägg den 13 april 2013

Av Malin wiper - 13 april 2013 09:00

    

Mrs A-G och jag gick in på Selmas klädbutik i går när vi träffades. Där pågår just nu en färgexplosion eftersom vårens färger är både starka och mönstrade. Jag tycker det är jättefint och man blir glad. Det känns från 70-90 talet.


  

    

Detta ser ut som rena rama konsttrycket.  


  

Detta känns bekant i både färg och form. 


  

      

Såna här byxor och nåt liknande på överkroppen hade jag i början av 90-talet. Kornblått verkar vara en stor färg i vår. 


  

   

Halsduken till jumpern är som en tunnelformad sort som sitter ihop. 


  

I dag har vi fullt upp att göra så vi fick till och med skriva upp punkter för att bara fokusera på dessa. Vädret är inte det bästa men vi har blivit beroende av promenader så det är bara att pälsa på sig. Till veckan har det lovats fint väder upp till 17 grader. Jag  har gett mig sjutton på att klara av det vi skall göra framöver än om jag inte på alla plan är i toppform. Jag var till frissan i går och klippte mig lite mer för håret växer så fort. Jag blev jättenöjd men glömde kameran och det hör inte till vanligheterna, jag hade ju mobilen men jag vill helst ta bilder med kameran. Hoppas ni har en fin dag framför er vad ni än skall hitta på. 


  

Rachael Yamagata med "Saturday morning". Klicka här för att komma in på hennes hemsida. Klicka här för att läsa om henne.



Presentation

Vaggerydstorget

   

friday for future

 

UFO Roadtrip, min sons video 2025

 

NärCon 2025 sonens video

 

KL Café Pizzeria Västerås

 

Elbil att hyra på OKQ8

 

GoMore Biluthyrning

 

Zakaya Erikslund

 

Vasagatan 15 Spel & Kiosk

 

Direkten Jokern Västerås

 

Tempo Skallberget

 

Carlsson på Kajen

 

Röda Korset Västerås facebook

 

Stadsmissionen Kyrkbacken

 

Vintagemannen & Vintagekvinnan

 

helpii App Store

 

Arkiv

Mitt bildspel från Bread & Sweets by Jennie

 

Tandläkare Reza Razifar

 

Jonny Cutz

 

Konstnär Kerstin Wiklund

 

Vaggerydstorget intervjuade mig

     

Kalender

Ti On To Fr
1 2 3 4
5
6
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25
26
27 28
29 30
<<< April 2013 >>>

Fråga mig

108 besvarade frågor

Nostalgi

Kultursajter

Jag rekommenderar

Hälsobloggar

Inredningssajter

Medialänkar

Second hand

Café & Restaurang

Animeringar och bakgrunder

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Senaste kommentarerna

Kategorier

Länkar

RSS

Wipers Gästbok


Ovido - Quiz & Flashcards